Jedan od činioca uspeha na poslu jeste i ono što deliš sa kolegama, a u svakoj firmi postoje trenuci kada vodimo privatne razgovore – tako se upoznajemo i stvaramo bolju atmosferu. Veština komunikacije je, između ostalog i u tome da umemo da se povežemo sa drugima, a da ne pričamo previše o sebi, da nikoga ne davimo svojim problemima, a da se otvorimo onoliko koliko je potrebno da bismo uspostavili dublje odnose. To balansiranje u razgovoru se odnosi koliko na poslovni život, toliko i na društveni – a ovo su stvari o kojima nije poželjno pričati.

O kvalitetu svog života

Odlično je što radiš na sebi, imaš brojna interesovanja i baviš se raznim zanimljivim stvarima, ali ako to radiš da bi dobio priznanja drugih, onda ćeš imati potrebu da o tome pričaš i da budeš centar pažnje. U tom slučaju, tvoj životni stil diktira ego, a to baš i nije neki kvalitet.

o čemu ne treba da pričaš na poslu 1 Stvari o kojima ne treba da pričaš na poslu (a i inače)

Porodični problemi

U svakom okruženju se posle nekog vremena obično sazna o porodičnom stanju i problematici ostalih – ako si pred razvodom, ili ti je neko bolestan, ili imaš naporne i burne porodične odnose, to će se saznati i prihvatati ćutke. Ako prikazuješ sebe kao žrtvu, to će odbiti druge ljude, neće ti obezbediti simpatije, a valjda ne želiš da te sažaljevaju. Svako ima porodične probleme, koji u nekim periodima eskaliraju, a svakako treba da potražiš odgovarajuću stručnu pomoć i podršku ako su tvoji problemi hronični. U suprotnom, ako je u pitanju epizoda, prosto niko ko ti nije baš blizak ne mora da zna da te je partnerka “stavila na hladno” jer si se napio i bio malo…grublji.

Comments