Farmerke su bile jedan od zaštitnih znakova “hipi pokreta” i seksualne revolucije, simbol su rock and roll muzičkog pravca i načina života, a krajem dvadesetog i početkom dvadeset i prvog veka uspele su da se nađu i na spisku svega što je neophodno da bi se bilo u trendu. Mogu se kupiti bukvalno na svakom koraku a cena im varira od 1000 dinara pa do nekoliko hiljada evra. Farmerke nose svi a najviše dobri frajeri i seksi devojke.
Jedna zabluda u vezi sa farmerkama, koja vlada među ljudima, je ta da će one uspešno sakriti vaše vizuelne nedostatke. Ukoliko niste zgodni i imate problema sa viškom kilograma nikako ne oblačite farmerke jer će baš one pokazati vaše najslabije fizičke odlike. Iscepane, sa plitkim ili dubokim strukom, frula ili zvoncare pitanje je aktulenog trenda i vašeg ličnog afiniteta, ali bez farmerki ne možete kao ni prethodnih tako ni ove sezone. Da ovaj “običan” materijal i kroj namenjen svakodnevnoj upotrebi, lakom održavanju i habanju može da bude izuzetno ekstravagantan i glamurozan pokazali su nam maštoviti modni kreatori koji su ih ukrašavali prirodnim perijem, zmiskom i krokodilskom kožom, krznom, kristalima, biserima i dijamantima. Bilo je i onih koji su u tkanju dodavali niti od čistog srebra ili zlata. Roberto Kavali je samo jedan od kreatora koji je od ukrašavanja farmerki napravio pravu umetnost.
Prednosti teksasa, prirodnog i atraktivnog materijala stvorile su potrebu da se eksperimentiše pa se decenijama unazad od njega ne prave samo farmerke. Jakne, mantili, pa čak i odela, kaiševi, šeširi, kačketi, obuća, rančevi, torbe i koferi sve se to može napraviti i pravi se od džinsa. U ponudi je čak i muški donji veš od teksasa.