Držite se kolega koji su pozitivni i prijatni
Možda baš i ne možete da birate ljude u svom radnom okruženju, ali možete nastojati da budete u blizini onih koji su vam prijatni, koje cenite kao osobe i kao radnike, koji se ne bave ogovaranjem, kolegijalni su, spremni na saradnju i voljni da pomognu.
Postavite realne ciljeve
Najlakši način da se na poslu i zbog posla ne osećate neadekvatno, jeste da svoje ciljeve postavite realno. Smanjite očekivanja i postavljajte dosežne ciljeve, koji će vam omogućiti da iskusite stabilnost i samopouzdanje. To zapravo znači da neki veći cilj rastavite na manje i lakše dostižne ciljeve – pa tako nemojte sebi zacrtati da postanete šef odeljenja, nego počnite od toga da povećate mesečnu produktivnost.
Računajte na periode sumnje i nesigurnosti
Koliko god dosledno pratili savete, s vremena na vreme ćete se osećati nesigurno i sumnjati u sebe – i prihvatite to kao normalno. Periodi sumnje i preispitivanja služe tome da iz njih izađete sigurniji i stabilniji, nakon preispitivanja i korigovanja. Određena doza sumnje u sebe je korisna i podstiče vas da učite, da napredujete i razvijate se.
Naslovna fotografija: instagram.com/nohow
Brankica Milošević