“Previše si emotivna.”
Ovo može samo da razljuti, nikako da je umiri. “Previše si emotivna” je jednako beskorisno kao i “Nemoj da se nerviraš”. To je jedno opšte mesto, koje pritom i vređa njenu inteligenciju. Da može da kontroliše svoje emocije, ona bi to uradila, ne bi sigurno želela da tako javno pokazuje svoje slabosti. Pokušajte sa “Razumem tvoje emocije, ali pokušaj da pogledaš stvari iz drugog ugla”. To ima isto značenje kao i ono što ste zapravo hteli da kažete – saberi se – ali će njoj zvučati mnogo lepše i zapravo će vas poslušati.
View this post on Instagram
“Ok”.
Nema gore opcije. Setite se koliko vas iritira kada ona kaže “Ništa”. Znači, ok je potpuno neprihvatljiv odgovor. Sve drugo dolazi u obzir – okej, oki, okić, okeej, okkk, oke, okeeej, oki – bilo šta što nema samo ova dva slova. To je prosto pravilo koje treba prihvatiti takvo kakvo je i ne treba se oko toga mnogo opterećivati. Samo poduplajte jedno od ta dva slova, i izbeći ćete raspravu.
“To si mi već pričala.”
Kada je u pola priče prekinete i kažete joj da vam je to već pričala vi njoj u stvari govorite da je ona d o s a d n a. Možda vas i umara da slušate dva puta istu priču, ali pustite je da je ispriča. Sigurno i vi, zaboravni kakvi jeste, ponekad dva puta ispričate neki doživljaj iz detinjstva (koji je pritom smešan samo vama i vašoj mami). Ako već treći put krene da priča to, možete kroz smeh da kažete “ajoj, da to je ono kad….” i vi završite priču. Ona se neće osetiti kao smarač, već kao da vi nju pažljivo slušate kada nešto priča.
Naslovna fotografija: instagram.com/doses_of_style
Tamara Mladenović