Početna, a danas uobičajena, upotreba termina cyberflashing desila se oko 13. avgusta 2015. godine, nakon što je žena u toku puta do posla primila dve fotografije muškog polnog organa. Slučaj je prijavljen Britanskoj saobraćajnoj policiji koja je navela da, pošto su fotografije odbijene, telefon nije snimio dovoljno podataka da bi se pružili odgovarajući dokazi.
View this post on Instagram
New York Post je 13. avgusta 2017. izvestio da su najmanje dvema ženama poslate obnažene fotografije dok su putovale na posao. Reporterki HuffPosta u Velikoj Britaniji je takođe poslato više od 100 seksualnih fotografija u toku putovanja. Ovaj slučaj je prijavljen Britanskoj transportnoj policiji i, kad je vest objavljena, jedan broj žena je rekao medijima da je pretrpeo slično uznemiravanje. Međutim, britanske policijske snage ukazuju na vrlo mali broj pritužbi na ove akcije uprkos “rastućoj svesti” o cyberflashingu. Ovo ukazuje na širok nivo nedovoljnog prijavljivanja, a samim tim i na mali broj hapšenja i krivičnih gonjenja.
U Australiji, maja 2018, objavljeno je da cyberflashing postaje sve češći fenomen u vidu šale među decom, iz prilično neobjašnjivih razloga.
Naslovna fotografija: instagram.com/gymclock
Dušan Veselinović