To su uputstva za kućnu proizvodnju stare moda koja se vraća i sada nosi fensi ime Tie-dye – a evo kako su kreatori (Dior i Prada) to podigli na viši (i skuplji) nivo:

Uparite čvorovanu majicu ili košulju sa odelom – Tie-dye je prilično hrabra i upadljiva varijanta, a njenu nonšalanciju klasične linije odlično kanališu i predstavljaju vrlo seksi kontrast. Efekat je manje elegantan, nego kad odelu dodate svilenu ešarpu, umesto kravate, ali je deluje mladalački, buntovnički i osvežavajuće, a opet, vrlo osmišljeno i trendi. Naravno, Tie-dye majicu ili košulju možete nositi sa farmericama, trenerkama, bermudama, za plažu i za izlaske, ali možete otiči i korak dalje. Možete ofarbati i farmerice, bermude, prsluke, pa čak i platnene torbe i patike u čvorovanom fazonu. Materijal koji ne može prosto da se veže u čvor (kao što je to moguće sa košuljama, majicama, maramama), može da se zgužva i uveže na neki drugi način, debljim koncem, ili tanjim kanapom. Na svim mestima gde je tkanina zgužvana, boja dopire delimično i ostavlja trag različitog inteziteta i na taj način se postiže šara nalik na kovitlanje dima, zrake sunca, nejednake pruge i zanimljive krive linije – apstraktno slikarstvo na vašoj garderobi. Bitno je da tkanina bude pamučna, da bi se boja primila, a naravno da se ne mora farbati samo ono što je belo – materijal bilo koje boje, koji učvorite i ofarbate u tamniju boju, stvoriće isti efekat, možda malo razliveniji i neupadljiviji, ako su u pitanju nijanse, ali svakako će izgledati zanimljivo.

Boje ne moraju biti upadljive i nametljive – kad se izveštite, možete praviti čudesne šare prefinjenih nijansi i usuđivati se da ih primenite i na novim stvarima, a na taj način svakako možete osvežiti i oživeti majice i dukserice koje su već izbledele i mislili ste da su dobre samo za nošenje po kući.

Naslovna fotografija: instagram.com/ourlifestylechoices

Brankica Milošević

Comments