Poslednji slučaj ispale vredne miliona, zabeležen je na samom kraju prošle godine, kada je mladi fudbaler Sergi Guardiola potpisao ugovor sa Barselonom, a posle samo sedam sati (nepuni radni dan) ostao bez posla iz snova, zbog – nekoliko tvitova. Isto se dogodilo pre tri godine, kada je Hulio Rej potpisao ugovor sa Deportivom i na isti način zatim ostao bez posla. Ovi mladi fudbaleri su objavljivali postove na Twitter-u, ne razmišljajući o tome da se na taj način obraćaju javnosti i da negativnim i neprimerenim komentarima mogu da sabotiraju svoju karijeru.
Kad ti je ime brend, ili kad je ime tvog kluba brend, ili i ijedno i drugo, ne možeš da poručuješ svašta na društvenim mrežama i da se to ne računa ni u šta – barem je to poruka koju su veliki klubovi poslali fudbalerima, koji to nisu shvatili. Lako je pretpostaviti da poruka važi i za sve ostale oblasti javne delatnosti.
Linija između privatnog i javnog, briše se kad si javna ličnost. Onda je sve što radiš privatno, takođe javno, ako se dozna, a naročito je javno ako se objavi na društvenoj mreži. Fudbaler koji je 2012. ostao bez posla,Hulio Rej, čak nije imao nikakve “sveže” negativne objave, nego neke tvitove koje je pisao sa 17 godina. I to se računalo, iako je tada bio maloletan, pa su mogli da mu odbiju na zvanični nedostatak odgovornosti. Da li je to preterano? Možda jeste. Ali, čak i vrlo mladi fudbaleri zarađuju preterane pare u ovom veoma unosnom biznisu, pa zato moraju i malo više da razmišljaju. A ako nemaju čime, treba neko da ih upozori na vreme.