Takođe je moguće i predoziranje NO reaktorima, koje može dovesti do slabosti, mučnine, bolova u stomaku, dijareje, nadutosti, otežanog disanja. Pošto snižava pritisak, ne preporučuje se onima koji inače imaju nizak pritisak, kao ni kod smetnji sa jetrom i bubrezima. Kada je azot oksid (NO reaktori) duže vremena podignut u organizmu, može doći do pada imuniteta, hroničnog zamora, pojačanih upalnih procesa, neravnoteže elektrolita, odnosno, previsokog nivoa minerala kalijuma, natrijuma, fosfata i drugih. Zato se NO reaktori uzimaju kontrolisano, u ciklusima.

tt Oprezno sa suplementima: Da li je NO reaktor bezopasan?

Iskustva sa upotrebom NO reaktora su individualna, mada ih veliki broj vežbača preferira, zbog efikasnosti – izvlačenja maksimuma iz treninga, bilo da se radi o vežbanju u teretani ili fitnesu.

Ozbiljni vežbači se često odlučuju za one NO reaktore koji sadrže rezervoar hranljivih materija, koji mišićima daje sve potrebne sastojke, ali ne i efekat pumpanja i osećanje eksplozivne snage. No reaktori se, kao i ostali suplementi, kombinuju, a uz njihovu primenu neophodna je balansirana ishrana.

Obratite pažnju na savete stručnjaka, ali i na specifične reakcije i potrebe svog organizma i razmislite, da li su vam suplementi zaista potrebni.

Pročitajte još i ovo:

Suplementi koji su neophodni svakom aktivnom muškarcu

Da li je kreatin zdrav i siguran?

Sve što niste znali o testosteronu

Zapratite svoj omiljeni magazin na YoutubeuInstagramuFacebookuTwitteru i pridružite nam se na Viber Public Chatu.

Izvori fotografija: www.callidusproject.com, www.jllfitness.co.uk

Brankica Milošević

Comments