Mongolski divlji konji
Većina divljih konja danas su potomci pripitomljenih predaka. Međutim, mongolski divlji konji nikada nisu bili pripitomljeni i oni su jedini stvarno divlji konji na Zemlji. Drevne pećinske slike pokazuju da su ovi konji postojali i pre 20.000 godina. Međutim, promena klime (globalno zagrevanje) je odgovorna za smanjenje njihovog staništa zbog čega ovim konjima opada populacija već hiljadama godina.
Nakon Drugog svetskog rata, svi divlji mongolski konji su nestali, neki zbog ratnog uništavanja staništa, neki zbog lova za hranu očajnih nemačkih vojnika. 1945. godine ostao je samo 31 istinski divlji konj na svetu. Od tog broja, samo 9 ih je bilo u mogućnosti da se dalje razmnožava i uz pomoć ljudi, od njih 9 danas imamo oko dve hiljade divljih konja. Dosta ih je vraćeno u divljinu u rezervatima u Mongoliji i Kini, a i dalje se radi na tome da se ovoj vrsti u potpunosti povrati brojnost.
Sivi vuk
Svi sivi vukovi su izumrli u Engleskoj (1486.), Škotskoj (1743.), i Irskoj (1770). U prvom delu 20. veka u Severnoj Americi se verovalo da vukovi izazvaju velike gubitke stoke, zbog čega se njihova populacija u svetu znatno smanjila.
Ljudski napori da se ova vrsta vuka spase, urodili su plodom. Danas, sivi vukovi su ponovo u svojim prirodnim staništima, zaštićeni od lova i od izumiranja.