Fudbaleri Nemačke novi su šampioni sveta, pošto su u velikom finalu odigranom u Rio de Žaneiru savladali Argentinu posle produžetaka minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je rezervista „pancera“ Mario Gece u 113. minutu.

Nemačka je šampion sveta! „Panceri“ su se četvrti put u istoriji popeli na krov planete. Junak „elfa“ je rezervista Mario Gece, koji je u 113. minutu na maestralan način primiro pas Andrea Širlea i milimetarski preciznim šutem savladao do tada nesavladivog Serhia Romera. Po ko zna koji put se potvrdila izreka da „svi danas igraju fudbal, ali uvek Nemci na kraju pobede“.

Četa Joakima Leva blistala je večeras u Rio de Žaneiru, kao što je to radila tokom celog Mondijala. Strpljivo, disciplinovano, precizno, jako i hrabro sve do pobede, sve do najsjajnijeg fudbaslkog pehara „zlatne boginje“. Nije Nemačka baš najbolje počela meč, Argentina je napadala, Iguain je prvo promašio stopostotnu šansu, a potom mu je i poništen gol, ali iz opravdano dosuđenog ofsajda. Kako je meč dalje tekao, tako je i reprezentacija „elfa“ bila sve bolja.

1308224 gece Hot Sport: Nemačka je šampion sveta!

Povređenog Kramera zamenio je Širle i od tada je na terenu, manje-više postojao samo jedan tim. Upravo je napadač Čelsija propustio najbolju priliku za Nemačku u prvom poluvremenu, kada je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Romero krajnjim naporom loptu izbio u korenr. Za glavu se tada uhvatila i Nemačka kancelarka Angela Merkel, koja je u društvu Sepa Blatera i Vladimira Putina posmatrala finalni dvoboj na „Marakani“.

I u drugom delu igre su „panceri“ dominirali, ali nije bilo izglednih šansi, bar ne onakvih kakava je bila Širleova. Samim tim je i regularni deo meča završen rezultatom 0:0 i otišlo se u produžetke. A, tamo već u prvom minutu prilika za Širlea, koji je šutirao sa pet metara, a Romero ponovo izašao kao pobednik. Zapretila je i Argentina u 97. minutu, ali je Palasio sa par metara nošalantno pokušao da lobuje Nojera i promašio gol.

Kazna je stigla u 113. minutu. Širle je probio po levom boku, centrirao, a Gece grudima primirio loptu i volejom iz prve je poslao u mrežu – za vođstvo 1:0 i četvrtu titulu prvaka sveta za Nemačku. Marakana je eksplodirala, a mladi polušpic Bajerna Mario Gece ušao je u istoriju fudbala kao veliki junak. Novi nemački Bog.