Fudbalska reprezentacija Nemačke igraće u četvrtfinalu Svetskog prvenstva, pošto je posle produžetaka sa 2:1 (0:0) savladala Alžir.

12 Hot Sport: Nemačka tek u produžecima slomila otpor Alžira i plasirala se u četvrtfinale

Namučile su “pustinjske lisice” Nemačku i tek posle 120 minuta lavovske borbe položile koplja. Nisu Nemci mogli da savladaju strašnog golmana Mbolija, ali su na vreme svojom prepoznatljivom upornošću ipak stigli do pobede – 2:1.

Prvo poluvreme je proteklo u jednakoj igri dva tima. U nastavku mnogo bolja selekcija je bila Nemačka. Da je Miler bio malo koncentrisaniji ranije bi “panceri” slavili trijumf i plasman u četvrtfinale. Ipak, čudesni golman Alžira Mboli sve je uspeo da odbrani i utakmicu je odveo u produžetke.