Spavanje uz televizor, kompjuter, mobilni telefon, nešto je bez čega retko ko može da zamisli veče u krevetu. Međutim, veštačka svetlost loše utiče na nas, jer remeti proizvodnju melatonina, hormona koji reguliše san, kao i budnost, a niska proizvodnja ovog hormona dovodi do nastanka brojnih problema, od depresije, gojaznosti, slabljenja imunog sistema, pa sve do nekih veoma ozbiljnih bolesti.

Iako je to najlakše rešenje uvek, odlaganje hrane u plastičnim posudama nikako nije pametna ideja. Naravno, to može da se radi za neko kratkotrajno odlganje, ali kada je duži vremenski period u pitanju bolje je da posdue budu staklene, jer je to najzdravija varijanta. Plastika u sebi ima hemijske supstance zbog kojih je savitljiva i fleksibilna, a nakon nekog vremena, hrana njih počne da upija, te unošenjem u organizam štete celokupnom endokrinom sistemu.

Naučeni smo da svako jutro i veče peremo zube četkicom i nekom pastom, kao i jednom dnevno nakon ručka. Međutim, nikako ne bi trebalo odmah nakon jela prati zube, bar ne nekih pola sata, a najbolje je do sat vremena. Ovo posebno važi za kiselu hranu, jer kiselina ostaje na zubima nešto duže, pa ako se zubi peru odmah nakon završenog jela, ona se “gura” ka desnima i dalje utiče na to da desni postanu veoma osetljive, kao i to da oštećuju gleđ samih zuba.

zdravlje 2 Svakodnevne navike koje štete našem zdravlju
Comments